Jdi na obsah Jdi na menu

Z Radlického statku...nejenom covid 19

Loňská sucha vybízejí k zamyšlení, jak zadržet vodu v krajině. 

ŽIVÁ ZAHRADA a odkaz jak na ní.

ROZKVETLÁ LOUKA okrasné louky osivo...ještě to stihneme...smiley

 

94333462_10219488644580646_7299110771374424064_n.jpg

 

Genetička Soňa Peková: Všechno je zapsáno v genech - Novinky.cz

Soňa Peková: Nový koronavirus považuju za uměle vytvořený - rozhovor 

Milan Calábek: Nechápu, proč je mé upozornění na antabus cenzurováno 

03188298.jpeg

 

Malá Vizita & Duše K - tentokrát o koronaviru s Milanem Calábkem ...

Milan Calábek: Je to supervirus s jakým jsme se ještě nesetkali ...rozhovor (Duše K) YouTube neustále maže, pokud bude nedostupný, zkuste si ho vyhledat.

Výběr podstatného:

Doporučené léky: Antabus, Rendesivir

Byliny: šalvěj červeno kořenná, podběl květ, badian (tinktura)

Plné červené víno

Upozornění! Tato doporučení jsou vyřčená v rozhovoru, nenesu zodpovědnost za jejich pravdivost. Nechávám na vašem uvážení, jak s informacemi naložíte.

 

Domácí antibakteriální gel:

1.  80-60% líh - alpa - vodka (co bude zrovna po ruce)

2.  buď tee tree olej (dostupné v lékárnách a na netu)

3. nebo esenciální olej.

  • levandule
  • tymián
  • jalovec
  • rozmarýn

3.  aloe vera gel (dostupné v lékárnách a na netu)

 

Postup: 2 díly alkoholu, 1 díl aloe vera a podle objemu pár kapek tea tree, nebo éterického oleje

(do 250 ml výsledného gelu to je cca 5-10 kapek). Tee tree olej můžete kombinovat spolu s enciálními oleji. Nejdůležitější je lihová složka gelu, jak si vše ostatní namícháte bude záležet na vás.

 

 

vcelka.jpg

Propolis je směs rostlinných pryskyřic, které včely nashromáždily z pupenů určitých rostlin a stromů,  apříklad topolů, bříz nebo kaštanů. Pupeny těchto rostlin jsou pokryté vrstvou látky, která je chrání  proti bakteriím, roztočům, plísním a hmyzu. Propolis je smolná látka, kterou včely utěsňují malé  prasklinky a škvíry v úlu (větší dírky utěsňují včelím voskem). Působí také jako antiseptická bariéra,  která úl chrání před kontaminací a před vnějšími útočníky, jako jsou myši, hadi či ještěrky. Název  propolis vychází z řeckých slov, které znamenají „obrana města“.

Ještě něco málo k propolisu:

Štefan Demeter ve své knize ve výčtu klinických účinků propolisu pokračuje, jedná se o antisklerotický efekt, protizánětlivý efekt, antitrombotický efekt, protivirový efekt a protiinfekční efekt. Ke klinickým poznatkům dodává: „Posledních 20 let se intenzivně studuje možnost využití flavonoidů při potlačení růstu viru HIV. Výzkum flavonoidů však zdaleka není ukončen. Mezi další příznivé účinky patří například protibakteriální a protialergický efekt. Působí příznivě dokonce proti vzniku osteoporózy, proti vzniku zubního kazu. Podle posledních vědeckých poznatků je až 50 % rakovinových onemocnění virového původu. V živočišné říši dokonce 70 %. Syntetické léky se vyrábějí na konkrétní druh viru, což vyžaduje velmi vysoké náklady na adekvátní množství druhů léků. Výjimečné protivirové vlastnosti propolisu, které mají širokospektrální působení na viry, vytvářejí slibné předpoklady pro jeho využití na jejich léčbu. Antibakteriální, antivirové a antiparazitární vlastnosti propolisu jsou tak účinné, že vnitřek včelího úlu je považován za mnohem sterilnější než nejčistší operační sál… Seriózní výsledky z výzkumu byly získané při pozorování 16 tisíc osob v Dánsku, podle nichž byli pacienti ošetření při různých onemocněních propolisem. Až u 95 % se prokázaly pozitivní výsledky léčení propolisem, u 3 % byl výsledek negativní a ve 3 případech se vyskytly alergie, proto muselo být léčení přerušeno. Výsledky výzkumu byly překvapující...

 

 

PŘEJEME PEVNÉ ZDRAVÍ !!  

Honsovi